Skříň – první zářez

Přes inzerát na bazoši jsem sehnal pěknou velkou rozvaděčovou skříň, do které celé to řízení pivovaru snad v klidu naskládám. Jak to bude vše vypadat a jak je to celé navržené, ukážu časem ve zvláštním příspěvku.

Bedna po plynařích v nálezovém stavu

Aktuálně mi přišly třífázové zástrčky na stěnu, kterými ze skříně půjde ven třífázové napájení pro topné spirály. Snažím se o co nejmodulárnější konfiguraci, a tak mi přišlo praktické a elegantní zařadit na cestu ke spirále zástrčku.

Rozhodl jsem se stěnu skříňky pro větší bytelnost vyztužit v místech zástrček plechem, aby zástrčky nevisely jen tak na plastu. Soused dodal plech 2 mm v požadovaných rozměrech. Teď už “jen” udělat díry.

lihák by se hodil

Rohy na uchycení zástrček nebyly problém. Ten přišel až s otvorem pro vnitřek zástrčky (to co normálně bývá v krabičce ve stěně). Nejprve jsem zvolil první přístup co mě napadl – obvrtat otvor, který potřebuji, to pak dostříhnout nůžkami na plech a zabrousit.

skoro kolečko

Celkem se zadařilo a za chvíli bylo hotovo. Pak jsem absolvoval lehký úkrok stranou, neb mi tchán zapůjčil výbornou sbírku fréz, se kterými to určitě báječně půjde a bude to vše vypadat daleko lépe. Bohužel vyvrtat díru jejich pomocí bylo nad moje síly – zkoušel jsem různé vrtačky, rychlosti i mazací oleje, ale nikam to nevedlo. Takže jsem po hodině snažení vzal za vděk původním výrobkem 🙂

Pak už stačilo jen z plechu díry překreslit na stěnu skříně a vyvrtat díry i zde. Do plastu to šlo celkem snadno vrtákem na dřevo a pro vnitřek krabičky jsem hrdě použil zapůjčenou frézu.

K mému překvapení jsem vrtal celkem přesně a vše šlo dobře smontovat dohromady.

P.S. Ty další díry jsou v místech, kde už na skříni díry byly, a tak jsem si řekl, že je zachovám i ve výztuze a budou sloužit k nasávání vzduchu pro chlazení.

Napsat komentář