Už je to pár let, co jsem měl naposledy v ruce pájku. Na rozdíl od minule se tentokrát naštěstí nejedná o komplikovaný zesilovač signálu z měření vyzařování plazmatu, ale o prachsprosté osazování konektorů 🙂
Jak už jsem zmínil, pro měření teploty budeme využívat čidla DS18b20. Nakoupil jsem vodotěsnou variantu s 1 m kabelem a přemýšlel, jak signál vhodně doručit až do skříně k Raspberry Pi. Zvlášť když senzorů bude více a budeme používat 1-wire rozhraní.
Ze všech možných variant nakonec vyhrálo osazení standardním Jack 6.3 mm konektorem. Jednak lze čidlo hezky připojit ke skříni skrz jack zástrčkou na panel a navíc půjde operativně kabel snadno prodloužit “prodlužovačkou”. Uvnitř skříně si pak na tištěném spoji vyřeším správné zapojení pro 1-Wire protokol a připojím na Raspberry.
Abych mohl otestovat, že jsem vše správně připájel, teploměry měří a hlavně že vše bude fungovat zapojené tak jak jsem si naplánoval, připájel jsem si na jeden jack konektor na panel vše potřebné pro zapojení k Raspberry. S tímto udělátkem jsem všechny teploměry i jejich zapojení otestoval. Příště už se konečne dostanu k práci s Raspberry a popíšu, jak je třeba teploměr zapojit a jak se z něj odečítá teplota.